PRESSITEADE: Pärnu Linnaorkester avab 26.hooaja

Pärnu Linnaorkestri algav hooaeg kannab endas avakontserdi pealkirja vaimu – UUED TUULED. Meie peadirigent Kaspar Mänd on pakkunud välja oma esimeseks täishooajaks tõeliselt inspireeriva kava erinevate solistide ja külalisdirigentidega, kellega on suur au ja nauding koos musitseerida.

Hooaeg saab särava alguse 24. septembril, kui koos oboesolist Riivo Kallasmaaga tuleb esiettekandele Rein Rannapiuus oboekontsert. Noore põlvkonna väljapaistev tšellist, ERSO kontsertmeister Theodor Sink on Pärnu Linnaorkestri ees soleerinud varemgi, seekord tuleb 25. oktoobril Tartu Ülikooli aulas ja 26. oktoobril Pärnu kontserdimajas ettekandele Šostakovitši 1. tšellokontsert. Rahvusvaheliselt aktiivne viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny kostitab Pärnu publikut 7.novembril, esitades Brahmsi viiulikontserti. Esmakordselt on Pärnu orkestri ees Matthew Hunt, kelle virtuoossus ja muhedus on kontserdipublikule juba tuttav Eesti Festivaliorkestrist. Tema erakordset mängulisust saab nautida 28.veebruaril, mil ta esitab Coplandi klarnetikontserti. Noor, 1996. aastal sündinud inglise pianist Martin James Bartlett on juba rahvusvaheliselt tuntud artist ning Pärnu publikul on rõõm temaga kohtuda 26.märtsil – ettekandele tuleb Mozarti Klaverikontsert nr 23 A-duur. 26. Hooaega jääb lõpetama tõeline vaskpillide tulevärk koosseisus Kreete Perandi, Mattias Vihmann, Jürnas Rähni ja Artur Reinpõld – laval on neli noort ja fantastilist eesti metsasarvemängijat! Kõlab Schumanni Konzertstück 4-le sarvele.

Lisaks vaimustavatele instrumentaalsolistidele on rõõm koostööd teha suurepäraste vokalistidega: sopran Maria Listra, tenor Oliver Kuusik ning bariton-bass Andreas Väljamäe esitavad 15. novembril aariaid Tambergi ooperist „Cyrano de Bergerac“; 9. veebruaril saame osa tundeküllasest ja temperamentsest de Falla tsüklist „Suur võlur armastus“ Tuuri Dede ettekandes.

Külalisdirigentidest on sel hooajal Pärnu orkestri ees oma rahvusvahelise karjääri alguses olev multitalent Taavi Oramo Soomest (kontsert 7. novembril); värsket briti hõngu lisab hooajale samuti kõrget lendu alustav Jonathan Bloxham Inglismaalt (26. märtsil). Kui eelnimetatud dirigendid on orkestri ees esmakordselt, siis meil on hea meel kohtuda taas Risto Joostiga prantsusehõngulisel kontserdil „CYRANO“ (15. novembril) ning Mikk Murdveega, kes jätkab PLOga Beethoveni sümfooniate sarja 28. veebruaril.

Aprilli alguses toimub eksperimentaalsem koostöö Soome improvisatsioonilise ansambliga Tölöläb. 9.aprillil saab kuulda nii juba varem kirjapandut kui kohapeal sündivat muusikat.

Tähistame oma armastatud heliloojate sünnipäevi – Tõnu Kõrvitsa juubelipidu jätkub teostega „Hümnid virmalistele“ 24. septembril Pärnu kontserdimajas ja 9. oktoobril Estonia kontserdisaalis ning „Pisarate fantaasia“ 25. oktoobril Tartu Ülikooli aulas ja 26. oktoobril Pärnu kontserdimajas. Lepo Sumera saabuva 70. sünniaastapäeva puhul esitame tema „Muusika kammerorkestrile“ nii oma hooaja avakontserdil kui 9. oktoobril Estonia kontserdisaalis toimuval Lõunakontserdil.

Uued tuuled on traditsioone väärtustavad. Ka sel hooajal pakume kontserti kõige pisematele, aga uues kuues – muusikalist külakosti pakub noor Saksamaal tudeeriv dirigent Henri Christofer Aavik. Kontserdi „MINU ESIMENE KONTSERT“ koreograafia loob seekord balletiõpetaja Kersti Adamson Pärnu Kunstide Majast, kes toob 25. jaanuaril lavale oma Balletistuudio. Pettuma ei pea ka SOOVIKONTSERDI ja selle kunstilise juhi Maano Männi austajad – teie soovid täituvad 17. märtsil. Traditsioonilised Pärnu Linnaorkestri advendikontserdid toimuvad tänavu 5. detsembril Pärnu kontserdimajas ning 7. detsembril Viljandi Baptistikirikus. Advendiaja muusikalise kingituse teeb seekord Eesti hinnatud klavessiinivirtuoos ja ansamblikaaslane Reinut Tepp. Kavas on Bachi Brandenburgi kontsert nr 5 koos Pärnu Linnaorkestri kontsertmeister Anu Männi ja flötist Leonora Paluga. Kontserdil on kaastegevad Pärnu Kammerkoor(dirigent Elo Kesküla) ja Mõisaküla kammerkoor Kungla (dirigent Kadi Kask).

Pärnu Linnaorkester jõuab oma 26. hooaja jooksul kontserte anda nii Tartus, Viljandis kui ka Tallinnas. Kevadel on plaanis külastada Pärnu sõpruslinna Jelgavat. Uksed on avatud ka gruppidele, kes soovivad meie proove külastada.

Muusikaelamustest ei saa osa ainult suvel, vaid võimalik kuulda ka aastaringselt. Pärnu Linnaorkester pakub uue hooaja jooksul kuulata laialdases valikus repertuaari kõige uuemast vana hea klassikani.

B listUudiste loendisse