B scheduleToimumisajad B programmeKavas B listTutvustus B photoPildid

XXIV HOOAJA AVAKONTSERT

Toimumisajad

Mini flag gone 29. september 2017 19:00 Mini home Pärnu kontserdimaja
Mini up

Kavas

Felix Mendelssohn Bartholdy

Sümfoonia nr. 3 in A minor op. 56 “Scottish”

Gustav Mahler

Adagietto sümfooniast nr. 5 cis-moll

Reinhold Glière

Concerto for coloratura sopranile ja orkestrile F minor, Op. 82

Wolfgang Amadeus Mozart Concert Aria “Bella mia fiamma, addio. Resta, oh cara” K. 528
Mini up

Tutvustus

Pärnu Linnaorkestri
XXIV HOOAJA AVAKONTSERT

Dirigent Sasha Mäkilä

Solist Pelageya Kurennaya (sopran, Venemaa)

Sasha Mäkilä
Soome dirigent Sasha Mäkilä on tuntud kui üks prominentsemaid noori dirigente nii ooperi- kui sümfoonilise muusika vallas. Aastast 2012 on ta Mikkeli orkestri St. Michel Strings kunstiline juht. Enne tööleasumist
Mikkelis oli ta kaks aastat Clevelandi Sümfooniaorkestri juures Franz Welzer-Möst’i assistent ning veel varasemalt kolm aastat Kurt Masuri assistent Orchestre National de France juures. Lühikese ajaga Sasha Mäkilä teinud endale nime mitmekülgse muusikuna, kelle repertuaar ulatub barokist kaasajani.
Mäkilä on külalisena juhatanud paljusid orkestreid Soomes, Venemaal, Ühendkuningriigis, paljudes teistes Euroopa riikides, Lõuna-Aafrikas, Aasias ja Ameerikas. Ooperitest on ta dirigeerinud järgnevaid maailmaesiettekandeid – Free Will (2012, Savonlinna Ooperifestival), Lovers of Mankind (2009, Musica Nova Helsinki) ning Philip Glassi kammerooperite Soome esiettekandeid In the Penal Colony (2006, Ooppera Skaala) ja Les Enfants Terribles (2005, Ooppera Skaala).
Alustanud muusikuteed tšellistina õppis Sasha Mäkilä hiljem dirigeerimist Sibeliuse Akadeemias ja Peterburi Konservatooriumis. 2012. aastal andis Helsingi Ülikool talle Paciuse Preemia.

Pelageya Kurennaya
Noor lüüriline sopran Pelageya Kurennaya sündis kasakate külas Mitjakinskajas Rostovi oblastis Lõuna-Venemaal. Aastal 2007 läks toona 16aastane Pelageya Moskvasse Ippolitov-Ivanovi muusikakolledžisse ning jätkas oma õpinguid neli aastat hiljem Peterburi konservatooriumis. Pelageya lõpetas 2016. aasta suvel konservatooriumi, kus teda juhendas professor Tamara Novitšenko, kes on olnud ka Anna Netrebko õpetaja. Ta on osalenud Jelena Obraztsova, Vladimir Tšernovi ja Diane Zola meistriklassides ning Los Angelese ooperimaja noore kunstniku programmis. Alates 2015. aastast on ta Peterburi Maria teatri solist.
Konservatooriumis õppimise ajal laulis ta Belinda ning teenijanna osa Purcelli barokkooperis „Dido ja Aeaneas“; Barbarina ja Susanna osa Mozarti „Figaro pulmas“; Brigitta osa Tšaikovski „Jolantas“; Marfa osa Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsjas“ ning Rosina osa Rossini „Sevilla habemeajajas“.
Pelageya on võitnud auhindu mitmel rahvusvahelisel lauluvõistlusel, teiste seas kolmanda koha Piero Argento rahvusvahelisel muusikakonkursil Baris (2010), grand prix’ rahvusvahelisel vene romansside esitamise võistlusel „Romansjada“ Moskvas (2013) ja auhinna võistluselt „Kolmsada aastat klassikalist romanssi“ Peterburis (2014). Aastal 2015 pälvis ta teise koha ning publikuauhinna Irina Bogatševa ooperilauljate konkursil Peterburis.

Piletid saadaval SIIT

LEIA MEID FACEBOOKIS:

Mini up

Pildid

162
163
Mini up
164
Medium supporter
Toetajad
4 2 16 8 1 5 11
Medium distributor
Piletiinfo
Kohapeal
Piletid 12 € / 8 €
2 Mini home
1 Mini home
Mini up