B scheduleToimumisajad B programmeKavas B listTutvustus B photoPildid

Sasha Mäkilä meistrikursuste lõppkontsert

Toimumisajad

Mini flag gone 14. juuli 2017 20:00 Mini home Pärnu kontserdimaja
Mini up

Kavas

Gioachino Rossini

„Sevilla habemeajaja” avamäng

Ludwig van Beethoven

Sümfoonia nr 1 C-duur, op. 21

Robert Schumann

Viiulikontsert d-moll, WoO 23

Mini up

Tutvustus

Juulis toimub Pärnus Rahvusvaheline Sasha Mäkilä Meistriklass, kus noori dirigente juhendab maestro Sasha Mäkilä. Publikule mõeldud kontsert toimub 14. juulil algusega 20.00 Pärnu kontserdimajas.

Dirigeerivad kursuslased

PÄRNU LINNAORKESTER

SASHA MÄKILÄ
Soome dirigent Sasha Mäkilä on tuntud kui üks prominentsemaid noori dirigente nii ooperi- kui sümfoonilise muusika vallas. Aastast 2012 on ta Mikkeli orkestri St. Michel Strings kunstiline juht. Enne tööleasumist
Mikkelis oli ta kaks aastat Clevelandi Sümfooniaorkestri juures Franz Welzer-Möst’i assistent ning veel varasemalt kolm aastat Kurt Masuri assistent Orchestre National de France juures. Lühikese ajaga Sasha Mäkilä teinud endale nime mitmekülgse muusikuna, kelle repertuaar ulatub barokist kaasajani.
Mäkilä on külalisena juhatanud paljusid orkestreid Soomes, Venemaal, Ühendkuningriigis, paljudes teistes Euroopa riikides, Lõuna-Aafrikas, Aasias ja Ameerikas. Ooperitest on ta dirigeerinud järgnevaid maailmaesiettekandeid – Free Will (2012, Savonlinna Ooperifestival), Lovers of Mankind (2009, Musica Nova Helsinki) ning Philip Glassi kammerooperite Soome esiettekandeid In the Penal Colony (2006, Ooppera Skaala) ja Les Enfants Terribles (2005, Ooppera Skaala).
Alustanud muusikuteed tšellistina õppis Sasha Mäkilä hiljem dirigeerimist Sibeliuse Akadeemias ja Peterburi Konservatooriumis. 2012. aastal andis Helsingi Ülikool talle Paciuse Preemia.

Kümme osalejat töötavad meistrikursustel seitse päeva maestro Sasha Mäkilä käe all ja Pärnu Linnaorkestri saatel. Kursus koosneb osalejatele viiest proovist ja publikule mõeldud lõppkontserdist Pärnu kontserdimajas. Viiulisolistina astub üles Jaapanis sündinud ning peamiselt USAs tegutsev Lila Watanabe.

Solist

Piletid saadaval SIIT

LEIA MEID FACEBOOKIS:

Mini up

Pildid

148
Mini up
147
Medium supporter
Toetajad
1 4 2 11 5 8
Medium distributor
Piletiinfo
Kohapeal
Pilet 10 €; 7 € (õpilased, õpetajad, pensionärid) Gruppidele 7 € (alates 10 inimest)
2 Mini home
1 Mini home
Mini up