B scheduleToimumisajad B programmeKavas B listTutvustus B photoPildid

Sasha Mäkilä meistrikursuste LÕPPKONTSERT

Toimumisajad

Mini flag gone 06. august 2016 20:00 Mini home Pärnu kontserdimaja
Mini up

Kavas

Felix Mendelssohn Bartholdy

Sümfoonia nr 4, op.90

Sergei Prokofjev

Sümfoonia nr 1, op. 25

Wolfgang Amadeus Mozart

Viiulikontsert nr 5 A-duur K.219

Mini up

Tutvustus

Augustis toimub Pärnus Rahvusvaheline Sasha Mäkilä Meistriklass, kus noori dirigente juhendab maestro Sasha Mäkilä. Publikule mõeldud kontsert toimub 6. augustil algusega 20.00 Pärnu kontserdimajas.

Dirigeerivad kursuslased

PÄRNU LINNAORKESTER

SASHA MÄKILÄ

Soome dirigent Sasha Mäkilä on tuntud kui üks prominentsemaid noori dirigente nii ooperi- kui sümfoonilise muusika vallas. Aastast 2012 on ta Mikkeli orkestri St. Michel Strings kunstiline juht. Enne tööleasumist Mikkelis oli ta kaks aastat Clevelandi Sümfooniaorkestri juures Franz Welzer-Möst’i assistent ning veel varasemalt kolm aastat Kurt Masuri assistent Orchestre National de France juures. Lühikese ajaga Sasha Mäkilä teinud endale nime mitmekülgse muusikuna, kelle repertuaar ulatub barokist kaasajani.

Mäkilä on külalisena juhatanud paljusid orkestreid Soomes, Venemaal, Ühendkuningriigis, paljudes teistes Euroopa riikides, Lõuna-Aafrikas, Aasias ja Ameerikas. Ooperitest on ta dirigeerinud järgnevaid maailmaesiettekandeid – Free Will (2012, Savonlinna Ooperifestival), Lovers of Mankind (2009, Musica Nova Helsinki) ning Philip Glassi kammerooperite Soome esiettekandeid In the Penal Colony (2006, Ooppera Skaala) ja Les Enfants Terribles (2005, Ooppera Skaala).

Alustanud muusikuteed tšellistina õppis Sasha Mäkilä hiljem dirigeerimist Sibeliuse Akadeemias ja Peterburi Konservatooriumis. 2012. aastal andis Helsingi Ülikool talle Paciuse Preemia.

Solist TRIIN RUUBEL

Triin Ruubel on sündinud 1988. a Tallinnas. Alates 1995 õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2007 õpetaja Tiiu Peäske viiuliklassis. 2012 omandas ta Rostocki kõrgemas teatri- ja muusikakoolis (Petru Munteanu) diplomi ning jätkas magistrantuuris Augsburgi Leopold-Mozarti-Instituudis. Triin on aastatel 2006-2013 Horst-Rahe Fondi ning aastast 2009 Yehudi Menuhin Live Music Now stipendiaat.

Piletid saadaval SIIT

Mini up

Pildid

85
86
Mini up
84
Medium supporter
Toetajad
1 4 8
Medium distributor
Piletiinfo
Kohapeal
2 Mini home
1 Mini home
Mini up