B scheduleToimumisajad B programmeKavas B listTutvustus

Sasha Mäkilä meistrikursuste lõppkontsert

Toimumisajad

Mini flag gone 19. november 2015 19:00 Mini home Pärnu kontserdimaja
Mini up

Kavas

Franz Schubert

Sümfoonia nr 6 C-duur, D.589

Wolfgang Amadeus Mozart

Viiulikontsert nr 2 D-duur, K.211

Mini up

Tutvustus

Novembris toimub Pärnus Rahvusvaheline Sasha Mäkilä Meistriklass, kus noori dirigente juhendab maestro Sasha Mäkilä. Publikule mõeldud kontsert toimub 19. novembril algusega 19.00 Pärnu kontserdimajas.

Dirigeerivad kursuslased

Pärnu Linnaorkester

Sasha Mäkilä

Soome dirigent Sasha Mäkilä on tuntud kui üks prominentsemaid noori dirigente nii ooperi- kui sümfoonilise muusika vallas. Aastast 2012 on ta Mikkeli orkestri St. Michel Strings kunstiline juht. Enne tööleasumist Mikkelis oli ta kaks aastat Clevelandi Sümfooniaorkestri juures Franz Welzer-Möst’i assistent ning veel varasemalt kolm aastat Kurt Masuri assistent Orchestre National de France juures. Lühikese ajaga Sasha Mäkilä teinud endale nime mitmekülgse muusikuna, kelle repertuaar ulatub barokist kaasajani.

Mäkilä on külalisena juhatanud paljusid orkestreid Soomes, Venemaal, Ühendkuningriigis, paljudes teistes Euroopa riikides, Lõuna-Aafrikas, Aasias ja Ameerikas. Ooperitest on ta dirigeerinud järgnevaid maailmaesiettekandeid – Free Will (2012, Savonlinna Ooperifestival), Lovers of Mankind (2009, Musica Nova Helsinki) ning Philip Glassi kammerooperite Soome esiettekandeid In the Penal Colony (2006, Ooppera Skaala) ja Les Enfants Terribles (2005, Ooppera Skaala).

Alustanud muusikuteed tšellistina õppis Sasha Mäkilä hiljem dirigeerimist Sibeliuse Akadeemias ja Peterburi Konservatooriumis. 2012. aastal andis Helsingi Ülikool talle Paciuse Preemia.

Mini up
47
Medium supporter
Toetajad
2 5 4 8 11 6
Medium distributor
Piletiinfo
Kohapeal
Piletid 10/7€ Gruppidele 7€ (alates 10 inimest)
2 Mini home
Piletid 10/7€ Gruppidele 7€ (alates 10 inimest)
1 Mini home
Piletid 10/7€ Gruppidele 7€ (alates 10 inimest)
Mini up