B scheduleToimumisajad B programmeKavas B listTutvustus B youtubeVideod B ticketPiletiinfo

Sasha Mäkilä meistrikursuste lõppkontsert

Toimumisajad

Mini flag gone 23. mai 2014 19:00 Mini home Pärnu kontserdimaja
Mini up

Kavas

Ludwig van Beethoven

„Figaro pulm“ avamäng
Viiulikontsert nr 4 D-duur

Wolfgang Amadeus Mozart

„Coriolanus“ avamäng
Sümfoonia nr 7 A-duur

Mini up

Tutvustus

18. – 24. mail toimub Pärnus Rahvusvaheline Sasha Mäkilä Meistriklass, kus kümmet noort dirigenti juhendab maestro Sasha Mäkilä. Publikule mõeldud kontsert toimub 23. mail algusega 19.00 Pärnu kontserdimajas.

Soome dirigent Sasha Mäkilä on tuntud kui üks prominentsemaid noori dirigente nii ooperi- kui sümfoonilise muusika vallas. Aastast 2012 on ta Mikkeli orkestri St. Michel Strings kunstiline juht. Enne tööleasumist Mikkelis oli ta kaks aastat Clevelandi Sümfooniaorkestri juures Franz Welzer-Möst’i assistent ning veel varasemalt kolm aastat Kurt Masuri assistent Orchestre National de France juures. Lühikese ajaga Sasha Mäkilä teinud endale nime mitmekülgse muusikuna, kelle repertuaar ulatub barokist kaasajani.

Mäkilä on külalisena juhatanud paljusid orkestreid Soomes, Venemaal, Ühendkuningriigis, paljudes teistes Euroopa riikides, Lõuna-Aafrikas, Aasias ja Ameerikas. Ooperitest on ta dirigeerinud järgnevaid maailmaesiettekandeid – Free Will (2012, Savonlinna Ooperifestival), Lovers of Mankind (2009, Musica Nova Helsinki) ning Philip Glassi kammerooperite Soome esiettekandeid In the Penal Colony (2006, Ooppera Skaala) ja Les Enfants Terribles (2005, Ooppera Skaala).

Alustanud muusikuteed tšellistina õppis Sasha Mäkilä hiljem dirigeerimist Sibeliuse Akadeemias ja Peterburi Konservatooriumis. 2012. aastal andis Helsingi Ülikool talle Paciuse Preemia.

Kümme osalejat töötavad meistrikursustel seitse päeva maestro Sasha Mäkilä käe all ja Pärnu Linnaorkestri saatel. Kursus koosneb osalejatele viiest proovist ja publikule mõeldud lõppkontserdist Pärnu kontserdimajas. Viiulisolistina astub üles Jaapanis sündinud ning peamiselt USAs tegutsev Lila Watanabe.

Dirigeerivad kursuslased

Pärnu Linnaorkester

Solist

Piletid
10/7€
Gruppidele 5€ (alates 10 inimest)

Piletid Sasha Mäkilä meistriklassi lõppkontserdile müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides ning Pärnu kontserdimaja kassas.

Mini up

Videod

Sasha Mäkilä meistrikursuste lõppkontsert
Mini up
2
Medium supporter
Toetajad
5 4 8 1 3 6 7
Medium distributor
Piletiinfo
2 Mini home
1 Mini home
Mini up